Projektowanie przy kawie

1.      Dla kogo dedykowane są te zajęcia?

    Zajęcia skierowane przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i wszystkich dorosłych zainteresowanych tematyką projektowania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii takich jak: druk 3D, plotery laserowe czy roboty.

2.      Czy wymagana jest wiedza z zakresu projektowania?

    Nie, wymagamy jedynie poczucia humoru i otwartości na nowych ludzi. Jeżeli przy tym odczuwasz wewnętrzną potrzebę tworzenia nietuzinkowych projektów w grupie kreatywnych osób to nie obawiaj się, że czegoś nie potrafisz – wspólnie możemy dużo zrobić. W miarę możliwości prosimy także o przyniesienie własnego laptopa, by każdy uczestnik mógł swobodnie pracować i jak najbardziej skorzystać na udziale w zajęciach.

3.      Ile kosztują te zajęcia?

Prąd, materiały, z których będziemy tworzyć, czy samo wycięcie danego elementu nie są darmowe. Dlatego spotykanie się przy projektowaniu przy kawie ma swój cennik. Jednak jest on uzależniony od tego co będziemy robić. Wstępnie ustaliliśmy, że:

    Pierwsze zajęcia są darmowe, byś mógł zorientować się, czy chcesz na nie uczęszczać.

    Opłata za jedne czterogodzinne zajęcia wynosi 70 zł, płatne osobiście lub przelewem na konto bankowe stowarzyszenia 27 9681 0002 0000 0921 2000 0010. Opłaty powinny być uiszczane do 12 dnia każdego miesiąca.

4.      Kiedy i gdzie się odbywają?

    Zajęcia odbywają się przez cały rok w każdą sobotę od godz. 12 do 16 na ul. Kościelnej 2. W wyjątkowych sytuacjach o zmianie terminu zajęć uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie.

5.      Czy mogę liczyć na jakieś rabaty, zniżki?

    Jeżeli na początku miesiąca zdeklarujesz się, że będziesz na każdych zajęciach w tym miesiącu, opłata wyniesie tylko 200 zł. Oprócz tego za bycie aktywnym członkiem stowarzyszenia, możesz liczyć na indywidualne podejście w kwestii wysokości opłat, na pewno się dogadamy.

6.      Co zrobić, aby się zapisać?

    Po podjęciu decyzji o uczestniczeniu w zajęciach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej, bądź przyjść osobiście.

7.      Co będzie projektowane na tych zajęciach?

    Głównie będą to przedmioty użytkowe, od podstawki zaczynając na pawilonach i budynkach kończąc. Ideą jest byś to Ty rzucił pomysł i wspólnie razem spróbujemy go zrealizować.

8.      Czego nauczę się na tych zajęciach?

    Podstaw projektowania parametrycznego.

    Przygotowywania projektów cyfrowych do fabrykacji.

    Projektowania w przestrzeni 3D.

    Obsługi takich urządzeń jak drukarka 3D, ploter laserowy, obrabiarki CNC.

9.      Czy muszę być na każdych zajęciach?

    Bardzo byśmy chcieli by tak było, jednak rozumiemy, że mogą zdarzyć się sytuację uniemożliwiające udział w zajęciach. Poza tym jeden projekt będzie tworzony przez kilka zajęć.